ŚWIADECTWA

Jestem Córką Maryi Wspomożycielki w świecie

Jestem Córką Maryi Wspomożycielki w świecie

Jestem Córką Maryi Wspomożycielki, chociaż nie jestem siostrą salezjanką. Jestem Córką Maryi Wspomożycielki w świecie, jestem Ochotniczką Księdza Bosko.

Pochodzę z parafii salezjańskiej, więc charyzmat Księdza Bosko od zawsze był mi bliski.
I chociaż w moim rodzinnym mieście nie ma żadnego dzieła sióstr, to nasze drogi zeszły się
z woli Bożej.

Pierwszy raz Córki Maryi Wspomożycielki spotkałam jako nastolatka na pielgrzymce
na Jasną Górę, potem także na rekolekcjach, na różnych akcjach młodzieżowych i zawsze wydawało mi się, że to tylko krótkie epizody; spotkania i pożegnania, piękne, ale chwilowe.

W tym roku miałam możliwość uczestniczyć w obchodach 150-lecia Zgromadzenia
oraz 100-lecia obecności Sióstr Salezjanek w Polsce. Było to dla mnie niezwykle wzruszające spotkanie. Zobaczyłam setki Córek Maryi Wspomożycielki w jednym miejscu, z wieloma się przywitałam, z kilkoma utrzymuję kontakt przez te wszystkie lata. Mam przed oczami te wszystkie Córki Maryi Wspomożycielki pełne wiary, otwarte na młodego człowieka, uśmiechające się, serdeczne, grające w siatkówkę… Wtedy w Łodzi dotarło do mnie, że od nich właśnie nauczyłam się Maryjnej kobiecości, że wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Dotarło do mnie także, że stały się narzędziami w rękach Boga, które - poprzez żywe świadectwo Zmartwychwstałego - pomogły mi odkryć moje powołanie do świeckiej konsekracji.

Dla Boga nie ma przypadków. Jesteśmy w jednej Rodzinie Salezjańskiej i znamienne są tegoroczne wydarzenia: Córki Maryi Wspomożycielki obchodzą Jubileusz 100 lat obecności w Polsce, Ochotniczki Księdza Bosko – 50 lat.

20 maja 1917 roku w Turynie s. Felicina Fauda FMA skierowała do pierwszych VDB takie słowa:

Bądźcie siostrami Sióstr tam gdzie one są i bądźcie Córkami Maryi Wspomożycielki tam, gdzie ich nie ma. Córki Maryi Wspomożycielki w świecie winny pomagać, wspomagać
w Instytucie, w Oratorium siostry; reprezentować same siostry w świecie, zwłaszcza
w rodzinie, a gdzie nie może dojść siostra w habicie, macie dojść wy; będziecie miały tę zasługę, że wzbudzicie uznanie i pragnienie naśladowania.

Dziękuję Ci, Maryjo, że dałaś mi łaskę bycia Twoją Córką i siostrą tych Sióstr! Niech dobry Bóg będzie uwielbiony w Zgromadzeniu Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych!

Image