AKTUALNOŚCI

Życzenia Matki Yvonne FMA na dzień 5 grudnia

La Superiora Generale
Rzym, 5 grudnia 2018

Wspomnienie bł. Filipa Rinaldiego

Kochana Olgo,

pragnę połączyć sie z Tobą, aby życzyć Tobie i każdej Siostrze radosnego wspomnienia Waszego Założyciela: błogosławionego księdza Filipa Rinaldiego.

To liturgiczne wspomnienie, niesie z sobą również wartość uczuciową dla całej Rodziny Salezjańskiej, która razem z Wami jednoczy się w dziękczynieniu Panu wokół tak pięknej postaci Salezjanina: trzeciego Następcy ks. Bosko.

Ks. Rinaldi, wiedziony głęboką intuicją, zrealizował to, co Duch Święty złożył w jego sercu i w jego umyśle, wyprzedzając czasy z odwagą i ewangeliczną mądrością. Również dziś Papież Franciszek zachęca do otwarcia szerokich i nowych horyzontów: by dać życie i przestrzeń dla obecności świeckich w Kościele, jako znaku nadziei, solidarności, uwagi w kierunku tych miejsc,w których głos najuboższych nie jest słuchany, a przede wszystkim tam, gdzie godność osoby ludzkiej jest raniona przez różne formy przemocy.

Czynię się wyrazicielką Sióstr z Rady Generalnej i wszystkich Córek Maryi Wspomożycielki i wraz z nimi wyrażam głęboką wdzięczność za świadectwo, jakie dajecie w tych środowiskach, do których Pan Was powołuje i posyła.

Myślę, przede wszystkim, o tak wielu ludziach młodych i rodzinach, które w każdej części oczekują na słowo nadziei i konkretne ludzkie gesty.

Niech wspiera Was obecność ks. Rinaldiego, szczególnie w tym czasie, gdy przygotowujecie się do Waszego 8 Zgromadzenia Generalnego i zaangażowaniem podejmujecie refleksję na temat tak piękny i znaczący: “Misja VDB dziś”.

Z wielką serdecznością towarzyszymy Ci modlitwą i zawierzamy Maryi Wspomożycielce i naszym Świętym drogę, która jest przed Wami, a która z pewnością będzie płodna w dobro..

Niech Bóg Wam błogosławi, obdarzy żywotnością powołaniową, obfitującą w świętość.

Bardzo liczę na dar Twojej modlitwy, abym ja również, podobnie jak i Ty, każdego dnia mogła odnawiać swoje tak wobec woli Bożej i być “pokornym narzędziem” w rękach Boga.

Życzę Ci pełnego światła przygotowania do uroczystości Niepokalanej, historycznego dnia, który dał początek dziełu salezjańskiemu a także radosnej drogi Adwentu.

Ściskami Cię z miłością i szacunkiem.

Suor Yvonne Reungoat fma


Oľga Krížová
Istituto Secolare
Volontarie di Don Bosco
Via Aureliana, 53
00187 ROMA RM

Image