AKTUALNOŚCI

5 grudnia – nasze święto

Dzień liturgicznego wspomnienia naszego Założyciela, bł. Filipa Rinaldiego, to dla nas czas uroczystych spotkań, składania i ponawiania ślubów. Oto świadectwo jednej z naszych tegorocznych profesek.

„Oddaję się Tobie całkowicie…” Konstytucje VDB, art. 9

Kiedy rozeznawałam jaką drogę życia wybrać – słowo, nad którym najczęściej rozmyślałam to „oddanie siebie”. Zastanawiałam się dla kogo chcę żyć, kto zajmie centralne miejsce w moim sercu, co/kto jest moim największym pragnieniem.

Trwając w przygotowaniu do świętowania wspomnienia założyciela VDB, bł. Filipa Rinaldiego, myśląc o doświadczeniu ponownego oddania się Bogu na naszym Dniu Wspólnoty poprzez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa odkrywam znaczenie wyżej przytoczonych słów.

Na początku pójścia drogą świeckiego życia konsekrowanego w duchowości salezjańskiej dokonałam pierwszego wyboru – „Boże, chcę oddać swoje życie Tobie, bo tylko Ty jesteś w stanie spełnić pragnienia mojego serca”. To moje „TAK” od tamtego momentu jest oczyszczane, umacniane, poddające się Jego prowadzeniu, odkrywające niepojętą Miłość Boga do mnie, Pana który jest wierny swoim obietnicom.

Obecny czas – wspomnień z minionego spotkania, kiedy znów wypowiedziałam „oddaję się Tobie całkowicie” jest pewnością kontynuacji pierwszego wyboru, tej drogi w radosnej wierności Bogu, który kocha najmocniej.

Ania

Image