Z Rodziną Salezjańską trwamy na modlitwie

 

Jak tylko Benedykt XVI w dniu 28 lutego dotarł do Castel Gandolfo, Przełożony Generalny ks. Pascual Chavez Villanueva skierował do Zgromadzenia i Rodziny Salezjańskiej swoje przesłanie:

 

Najdrożsi bracia, siostry, członkowie Rodziny Salezjańskiej, Przyjaciele Księdza Bosko!

W dniu dzisiejszym stolica św. Piotra opustoszała z racji rezygnacji Papieża Benedykta XVI z posługi Piotrowej, powierzonej mu osiem lat temu.

My, Rodzina Księdza Bosko, rozsiana po świecie, odczuwamy głęboką wdzięczność także z powodu tego odważnego aktu służby naszego najdroższego Ojca Świętego i towarzyszymy mu naszą szczerą sympatią i czcią, a także – o co on sam prosił – naszą stałą modlitwą.

Papież Benedykt XVI, który okazał tak wiele gestów życzliwości i miłości pod adresem naszej Rodziny, był prawdziwym darem Boga dla obecnego świata. Żegnając się, stwierdził, że nie czuł się samotny, nawet w momentach, w których wydawało się, że Bóg zasnął. Chcemy go zapewnić o tym, że nigdy nie pozostanie sam, ponieważ jego wspaniałe nauczanie i jego wspaniała postać pozostaną w naszych sercach. Historia ukaże jego wielkość ludzką, jego intelektualną bystrość, jego głębokie życie duchowe, jego niepodzielną miłość do Chrystusa, jego wspaniałą służbę dla Kościoła i świata.

Kościół nie został osierocony. Pan Jezus, jego Głowa, i Duch Boży, jego Obrońca, przewodzą mu i nieprzerwanie nim kierują.

Bardzo serdecznie was proszę, abyście się zjednoczyli ze mną w żarliwej modlitwie, wraz z Maryją, która dzieli życie i modlitwę z Apostołami, w czasie gdy oczekujemy z ufnością i spokojem na chwilę, kiedy Bóg da nam nowego pasterza według Swojego serca.

Nawrócenie, do którego wzywa nas Słowo Boże w tym czasie Wielkiego Postu, niech będzie najlepszą formą wyproszenia u Boga tej łaski.

Z miłością i pamięcią w Eucharystii

Rzym, 28 lutego 2013

 

Ks. Pascual Chávez V. SDB
Przełożony Generalny

 

<!-- Button BEGIN --><!-- AddThis Button END -->