Dwudziesta rocznica beatyfikacji

W tym miesiącu mija 20 lat od beatyfikacji ks. Filipa Rinaldiego, kapłana, salezjanina i trzeciego następcy św. Jana Bosko. 29 kwietnia 1990 był dniem wielkiej radości dla całej Rodziny Salezjańskiej i dla całego Kościoła. Szczególnie jednak dla Instytutu Ochotniczek Księdza Bosko, gdyż na ołtarze został wyniesiony ich Założyciel. W czasach Księdza Rinaldiego droga tego powołania nie była jeszcze wystarczająco jasna nawet dla Kościoła, lecz on - razem z pierwszymi VDB - potrafił rozwinąć intuicję ks. Bosko. Widząc te młode kobiety dojrzałymi i pragnącymi konsekracji w świecie, zatroszczył się o ich formację i jako kapłan, ojciec i brat, pomógł im realizować ich powołanie.

W tych dniach Ochotniczki w szczególny sposób będą dziękować Bogu za Księdza Rinaldiego, za Instytut i za pierwsze siostry. Świętość błogosławionego Filipa Rinaldiego jest wyzwaniem i bodźcem przede wszystkim dla Instytutu ale i dla całej Rodziny Salezjańskiej.

 

W czwartek 29 kwietnia o godz. 12.00 Ksiądz Generał Pascual Chavez odprawił Mszę św. dla członkiń Rady Centralnej VDB zebranych w Rzymie, by wspólnie przeżywać rocznicę beatyfikacji ks. Rinaldiego i prosić o jego wstawiennictwo na drodze świętości wszystkich Ochotniczek.