Kraków - Konsulta Rodziny Salezjańskiej

 

6 lutego w Krakowie po raz trzeci obradowała

 Konsulta Rodziny Salezjańskiej.

 

W sobotę, 6 lutego 2010 r., przedstawiciele różnych gałęzi Rodziny Salezjańskiej Inspektorii Krakowskiej, jak co roku spotkali się w Krakowie. Organ ten, zwany Konsultą RS, ma za zadanie łączyć wszystkich, którzy żyją duchowością salezjańską, dzielić się dobrem płynącym z życia swoim charyzmatem i w miarę możliwości podejmować wspólne inicjatywy.

 

Spotkanie Konsulty RS Inspektorii Krakowskiej odbyło się po raz trzeci. Uczestniczyło w nim 15 osób, w tym czterech księży Salezjanów,  cztery siostry Salezjanki, trzech Byłych Wychowanków Salezjańskich, jeden ksiądz Michalita, jedna siostra Michalitka, jeden Salezjanin  Współpracownik oraz jedna Ochotniczka Księdza Bosko. Spotkaniu przewodniczył ks. insp. Marek Chrzan.

 

Tym razem gości podejmowały Siostry Salezjanki pracujące w Szkole Podstawowej im. Laury Vicuna na Osiedlu Kościuszkowskim w Krakowie - Nowej Hucie. Spotkanie rozpoczęło się koncelebrowaną Mszą świętą, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Inspektor Marek Chrzan. Uczniowie szkoły pięknym śpiewem ubogacili Eucharystię. Po Mszy św. Dyrektorka szkoły s. Leokadia Wojciechowska oprowadziła gości po salach szkolnych.

 

Głównym celem spotkania było zapoznanie się z wiązanką Ks. Generała P. Chaveza  na rok 2010, a następnie dyskusja na temat: Co możemy wspólnie zrobić, aby wiązanka została praktycznie zastosowana w naszych środowiskach pracy i apostolstwa?

Uzupełnieniem do wiązanki była relacja s. Doroty  z Dni Duchowości Salezjańskiej w Rzymie.

 

Jedną z decyzji, jaką przyjęła Konsulta jest zorganizowanie Dnia Duchowości Salezjańskiej  w dniu 20 marca br. (miejsce do ustalenia: Kraków lub Oświęcim).

 

 

Przy okazji warto przypomnieć treść Wiązanki Księdza Generała na rok 2010:

 

Panie, chcemy ujrzeć Jezusa.

Za wzorem Księdza Rua, niczym autentyczni uczniowie i pełni pasji apostołowie, niesiemy młodzieży Ewangelię.”

 

 

VDB

Uczestniczka Konsulty