Życzenia na 150 - lecie Salezjanów

 - Chcemy podzielić się z Wami życzeniami, jakie Odpowiedzialna Generalna Olga przesłała do Księdza Generała z okazji 150 rocznicy założenia Zgromadzenia Salezjańskiego wraz z odpowiedzią ks. Pascuala.
  
Drogi Księże Pascual,
jest mi bardzo miło, że mogę wyrazić moje szczere i serdeczne życzenia z okazji 150 rocznicy założenia Zgromadzenia Salezjańskiego. My VDB chwalimy Boga za ten wielki dar dla całego świata a w szczególności dla świata młodych. tymi słowami chcę podziękować Tobie, jako następcy Księdza Bosko, za dobroć i uwagę, jakie otrzymałyśmy od całego Zgromadzenia i od poszczególnych salezjanów. Wasza bliskość pomaga nam żyć naszym powołaniem w Kościele i w świecie.
Jesteśmy blisko Was we wspominaniu tego historycznego momentu, jakim było spotkanie w pokoiku na Valdocco tych młodych z oratorium w celu wyrażenia swojej woli poświęcenia Bogu swojego życia i pozostawania u boku Księdza Bosko, by pracować dla zbawienia młodzieży. Po 150 latach pragnienie to wciąż ponawia się w wielu miejscach świata, gdzie obecni są salezjanie, by przeżywać  Da mihi animas w relacji do najuboższych i potrzebujących.
Dziś pragniemy złożyć życzenia każdemu salezjaninowi, aby odnawiając profesję zakonną ożywił w swoim sercu dar powołania
Niech Ksiądz Bosko pomaga Wam być wiernymi.
  
Olga Krizova
Odpowiedzialna Generalna
Instytutu Świeckiego VDB
  
  odpowiedź
Droga Olgo,
dziękuję z głębi serca Tobie i wszystkim VDB za pozdrowienia i życzenia z okazji moich urodzin, a przede wszystkim za te z okazji 150 rocznicy założenia Zgromadzenia i Rodziny Salezjańskiej.
Tego wieczoru jestem w Turynie, aby razem z całą Radą Generalną celebrować z wdzięcznością, radością i odpowiedzialnością ten szczery, odważny i owocny akt, jaki 18 grudnia 1859 roku złożyła grupa młodych z Oratorium na Valdocco, którzy zdecydowali się na zawsze pozostać z Księdzem Bosko, dzielić z nim do końca wszystko, pracę, radości i cierpienia, przyjąć jego projekt duchowy i apostolski, i zaangażować się w dalszy rozwój posłannictwa salezjańskiego.
Wykonali swoją pracę w sposób zadziwiający, jak pokazuje to wzrost Zgromadzenia, rozwój Rodziny Salezjańskiej, rozszerzenie się dzieła na cały świat a także świętość naszej rodziny.
My przejmujemy tę cenną spuściznę i przez odnowienie naszej profesji jeszcze raz w sposób pełny zawierzamy się Panu, przyjmując łaskę i zadanie dalszego pisania tej pięknej i znaczącej historii zbawienia dla młodych.
 
Odwzajemniam wszystko z moim uczuciem i specjalną pamięcią przed Maryją Wspomożycielką i Księdzem Bosko.
 

Don Pascual Chávez V.,

Generał SDB

    - 20 grudnia są urodziny Księdza Generała. Zjednoczmy się w modlitwie prosząc, by Pan napełnił go swoją łaską.