20 maja 1917 - 20 maja 2015

20 maja br. mija 98 lat od pierwszego historycznego spotkania - dnia skupienia pierwszych VDB z ks. Filipem Rinaldim, który zapoczątkował dzisiejszy Instytut Świecki Ochotniczek Księdza Bosko. Z tej okazji Odpowiedzialna Generalna wystosowała do nas taki oto list:


Kochane Siostry,

W tym roku mamy wiele okazji do tego, by nie tylko się radować, ale i przynosić owoce świętowania, by być jeszcze bardziej wierne naszemu powołaniu.

„Przyjąć Boga i przyjąć drugiego”, powiedział Papież w swojej homilii z okazji otwarcia XX Zgromadzenia Generalnego Caritas Internazionale. Wszystkie jesteśmy powołane do wejścia w dialog z otaczającym nas światem i do szukania sposobu, by ofiarować naszą posługę. Starały się o to nasze pierwsze siostry, a następnie wszystkie inne, aż do naszych czasów.

20 maja będziemy wspominać 98 rocznicę naszego początku. Ks. Rinaldi często zachęcał siostry, by nie obawiały się odpowiadać na nowe wyzwania, by próbowały dawać te odpowiedzi, by podejmowały ryzyko, by nie szukały owoców, lecz nieustannie siały, czyniąc dobro wszędzie gdzie to możliwe…

Odnówmy nasze oddanie na rzecz ubogich, potrzebujących, w których mieszka Chrystus. Wychodźmy od siebie i otwierajmy nasze serca, nasze ręce dla tych, który są w potrzebie, materialnej i duchowej, dzieląc to, co mamy i czym jesteśmy. Hojność nie ma granic, a my mamy to tylko, co potrafimy oddać…

Na to święto 98 rocznicy życzę Wam, byście miały serce pełne Boga i bliźnich.

Serdecznie pozdrawiam!

Olga