W jedności z Siostrami Salezjankami

8 września Odpowiedzialna Generalna VDB

wystosowała do Ochotniczek następujące przesłanie:


Kochane Siostry,
w tych dniach zaczynają przybywać do Rzymu siostry FMA, uczestniczki kapituły, by jednoczyć się i przygotować duchowo do pracy na Kapitule Generalnej.
Kapituły Generalne Sióstr zaczęły się w roku 1872, kiedy to narodziło się ich Zgromadzenie. Aktualna Kapituła jest już XXIII. Jej hasło brzmi: "WRAZ Z MŁODZIEŻĄ BYĆ DOMEM, KTÓRY EWANGELIZUJE". Nie tylko z tej racji, że jesteśmy częścią Rodziny Salezjańskiej, ale również dlatego, że nasza historia jest mocno związana z siostrami FMA, będzie pięknie i przyczyni się do większej skuteczności, jeśli od dziś będziemy im towarzyszyć w naszych modlitwach.
Chcę Wam zaproponować małą metodę wejścia z modlitwą w Kapitułę Generalną. Każda z nas zna osobiście którąś z sióstr kapitulnych, dlatego możemy modlić się za tę konkretną osobę, by była otwarta na działanie Ducha Świętego i dała swój wkład do prac i do klimatu tej Kapituły.
Kochane, Rodzina rośnie zawsze, gdy jej członkowie szukają jedności w miłości. Dlatego życzymy naszym siostrom FMA dobrych i błogosławionych prac, i wspomagamy je modlitewnie.
Dziękuję!


Olga K.
Bratislava, 8 września 2014